Tüm iqos heets ürünleri için bizlere 7/24 ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz türkiyenin her yerine aynı gün kargo imkanı sunuyoruz istanbul içi aynı gün teslim kapıda ödeme imkanı ile 05519435891 nolu numaradan sipariş verebilir bilgi alabilirsiniz.

Türkiyenin tüm bölgelerine aynı gün kargo ve kapıda ödeme garantisi şeffaf kargo imkanı ile yeniden sizlerleyiz.”Yanmayan ısı” cihazları, tek kullanımlık tütün çubuklarını ısıtmak ve kullanıcılara duman veya kül olmadan tadı vermek için tasarlanmıştır.

Araştırma için araştırmacılar, şirket geleneksel sigaralara daha güvenli bir alternatif olarak I-Quit-Ordinary Smoking (IQOS) ürününü pazarlamak için yasal onay almaya çalışırken Philip Morris International tarafından ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne gönderilen verileri analiz etti.

FDA, Philip Morris’in IQOS cihazını daha düşük riskli bir sigara alternatifi olarak satıp satamayacağını henüz tartışmadı. Ancak FDA tarafından toplanan uzman bir bilimsel panel, bu yılın başlarında böyle bir harekete karşı tavsiyede bulundu ve yeni çalışma, IQOS ile ilişkili sağlık risklerine dair yeni kanıtlar sunuyor.

Sigara içenler geleneksel sigaralardan “yanmayan ısı” cihazlarına geçtiklerinde, araştırmacılar akciğer fonksiyonunda iyileşme veya tütünle ilgili kan damarı hasarına işaret edebilecek iltihapta azalma olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadılar.

Farzad Moazed, “Bir hasta normal sigaradan tamamen yanmayan ürünlere geçebilse bile, Philip Morris International’ın kendi verileri, bu ürünlerle ilişkili önemli sağlık risklerinin olmaya devam edeceğini gösteriyor” dedi. California Üniversitesi, San Francisco.

Moazed e-posta ile “Sigarayı bırakmak zor olsa da, bu ürünlerin kullanımından daha etkili ve daha güvenli olan sigarayı bırakmak için başka birçok seçenek var” dedi.

Moazed, IQOS’un bazı zararlı kimyasallara maruziyeti azaltabileceğine dair kanıtlar olduğunu söyledi, Philip Morris’in FDA danışma paneli kararından sonra yayınlanan bir açıklamada vurguladığı bir nokta. ( bit.ly/2O0S42z )

Philip Morris ayrıca çalışma yazarlarının sonuçlarına itiraz etti.

Philip Morris, Reuters Health’e e-postayla gönderdiği bir açıklamada, “IQOS’ta mevcut olan kanıtların tümü, devam eden sigara içmeye kıyasla daha az zarar verme riski taşıdığını desteklemektedir.” function. “( bit.ly/2QPuiVF )

Moazed, “Yanmayan ısı ürünleri olarak da bilinen ısıtılmış tütün ürünleri, tütün ve diğer kimyasallardan oluşan çubukları ateşe vermeden ısıtarak bir nikotin aerosolü üretir” dedi. “Bu, sigara ile ilişkili bazı zararlı kimyasalların miktarını azaltırken, diğer kimyasalların seviyelerini artırıyor ve bugüne kadar elde edilen kanıtlar, bu ürünlerin zarar vermeye devam ettiğini gösteriyor.”

Moazed’in ekibi, Tütün Kontrolü’nde IQOS’un geleneksel sigaralara göre güvenliğine ilişkin sınırlı veri olmasına ve uzun süreli çalışmalara sahip olmamasına rağmen, mevcut kanıtlar cihazların akciğerlere ve bağışıklık sistemine en az geleneksel sigaralar kadar zararlı olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, IQOS’un sigara içenlerin sigarayı bırakmasına yardımcı olup olamayacağı da araştırmadan net değil; bu, bilim insanlarının bu cihazların ve geleneksel sigaralara alternatif olarak satılan diğer tütün ürünlerinin güvenliği hakkında nasıl düşündüklerini etkileyebilecek bir faktör.

Çalışmanın yazarlarına göre, Philip Morris’in FDA’ya sunduğu insan çalışmaları, hem geleneksel sigaraların hem de IQOS cihazlarının “ikili kullanıcıları” olan kişileri dışladı.

Kaliforniya Palo Alto’daki Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tütün önleme araştırmacısı Bonnie Halpern-Felsher, IQOS cihazlarını kullanmaya başladıklarında insanlar geleneksel sigarayı içmeye devam ederse, geleneksel sigaralara göre herhangi bir güvenlik avantajı azalabilir, dedi. çalışmaya dahil.

Halpern-Felsher, “Philip Morris dışında, bu IQOS’lerin insanların sigarayı bırakmalarına gerçekten yardımcı olup olmayacağı veya göreceli güvenlikleri konusunda hiçbir araştırmamız yok” dedi. Sigarayı bırakmaya bağlı herhangi bir güvenlik iddiasıyla, “İnsanların” tamamen değiştirmenin “ne anlama geldiğini ve bu nedenle muhtemelen yanıltılabileceklerini anlamaları olası değildir.